Trutki na szczury: co należy o nich wiedzieć?

Trutki na szczury to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się niechcianych gryzoni zarówno z domu, jak i z ogrodu. Największe skupienie gryzoni widoczne jest przede wszystkim od jesieni do wiosny i to w miejscach, w których składowana jest żywność. 

Oczywiście szczury nie są w stanie zjeść wszystkich zapasów, jednak ich obecność w okolicy produktów spożywczych jest niebezpieczna, ponieważ pozostawiają one odchody, przez co produkty spożywcze nie nadają się do zjedzenia.

Niechciani lokatorzy

Szczury niszczą nie tylko zapasy owoców oraz warzyw, ale również rośliny ozdobne, które znajdują się w ogrodzie. W sytuacji, gdy dostają się do domu, mogą przegryźć kable lub wyrządzić dziury w wielu przedmiotach.

Aby pozbyć się szczurów, można skorzystać z kilku różnych metod takich jak pułapki oraz odstraszacze, jednak najlepszym sposobem na ich pozbycie się jest zastosowanie specjalnej trutki. Preparaty, które obecnie dostępne są w sklepach, pomagają przyciągnąć do siebie szczury, pomagając tym samym pozbyć ich się całkowicie z domu i ogrodu. Takie środki działają przez okres od 4 do 8 dni i zawierają w sobie specjalne substancje mumifikujące, dzięki czemu szczury bardzo chętnie sięgają po pasty lub granulaty zawierające truciznę.

Jak należy stosować trutki na szczury?

Trutki na szczury, które obecnie dostępne są w sklepach, zawierają różnego rodzaju substancje takie jak bromadiolon lub brodifakum. Zazwyczaj można je zakupić w postaci granulatu lub specjalnej pasty. Dzięki temu, iż dodatkową zawierają substancje wabiące gryzonie, to stają się one bardzo atrakcyjnym pożywieniem dla nich.

Decydując się na zastosowanie takiej trutki, należy jednak pamiętać o tym, aby rozsypywać ją w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz zwierząt domowych, ponieważ są one bardzo silne w działaniu i ich spożycie może się bardzo źle skończyć. W trakcie rozsypywania trutki na dłonie należy założyć specjalne rękawice ochronne. Dzięki temu zostaną zachowane wszelkie środki bezpieczeństwa, a dodatkowo szczury nie wyczują ludzkiego zapachu, który mógłby je zniechęcić do konsumpcji. Granulat lub pastę należy rozsypać w miejscach, które lubiane są przez gryzonie, pozostawiając je najlepiej na tekturowych tackach. W ciągu kilku dni po spożyciu trutki szczur zostaje unieszkodliwiony i pada.

Podczas stosowania trucizn na szczury warto co kilka dni uzupełniać porcje, ponieważ jedynie w taki sposób można skutecznie pozbyć się wszystkich szkodników. Takie trutki nie należą do najdroższych, dzięki czemu każda osoba może po nie sięgnąć.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.