facebook 32

Foliaki - na ratunek uprawom w ogrodzie

Foliaki

Tunele do ogrodu (foliaki) są do tego specjalne przeznaczone. Istnieje wiele ich rodzai, dzielą się one głównie ze względu na materiały z jakich powstały. Mogą być zrobione z PCV, metalu czy stali stanowiącej ramę, a stelaże te obleczone są folia. 

Foliaki  (http://www.meblobranie.pl) występują w różnych rozmiarach, dlatego też nikt nie powinien mieć problemu z dobraniem odpowiedniej wielkości pasującej idealnie do swojego ogrodu. Średnia ich długość wynosi od 4 do 12 metrów, jak widać, rozpiętość ta jest duża i pozwala na zagospodarowanie przestrzeni według naszych potrzeb. Jeżeli zdecydujemy się na zakup takiego tunelu, w komplecie otrzymujemy całą konstrukcję, czyli wszelkie rury, spinki, metalowe drzwi, okienko, a także płachtę folii. Tunele występują w różnych kształtach, owalnych lub stożkowych, co pozwoli każdemu na dopasowanie takiego foliaka do architektury swojego ogrodu.

Główną zaletą folii jest to, iż służą one przez wiele sezonów, dlatego tym jednorazowym zakupem możemy cieszyć się przez długi czas. Kolejnym ułatwieniem w użytkowaniu tunelu jest jego prosta konstrukcja, która dodatkowo nie wymaga konserwacji, a zarówno montaż jak i demontaż jest bardzo prosty, dlatego też możemy cieszyć się tunelem bez wkładania dużego wysiłku w pracę nad nim. Foliaki pomogą w przyspieszeniu wzrostu wielu roślin. Można uprawiać w nich ogórki, pomidory, sałatę, szczypior, rzodkiewkę i wszelkie inne warzywa, a także zioła, które codziennie spożywamy.

Dzięki tunelom, przede wszystkim, jeśli zostaną one ustawione w nasłonecznionym miejscu, możemy cieszyć się zbiorami nawet do trzech tygodni szybciej niż normalnie, a nawet możemy zbierać plony kilka razy do roku.
Jeśli chcemy cieszyć się uprawą warzyw, warto zainwestować w swój własny ogrodowy tunel foliowy.

Save