facebook 32

Biznesowe garden party

Biznesowe garden-party

Ogrody stały się nie tylko miejscem relaksu, wypoczynku, zabawy z dziećmi i realizowania hobby pielęgnowania roślinności. Coraz częściej wybieramy je na miejsca ważnych uroczystości, wesel, a także spotkań biznesowych. To z pewnością ciekawa odmiana dla tradycyjnie utartych i sztampowych schematów. W końcu w otoczeniu przyrody o wiele lepiej rozmawia się nawet o sprawach trudnych i wymagających biznesowego zacięcia.

Jak wybrać ogród na biznesowe spotkanie?

Dobrym wyborem są ogrody wyposażone w patio lub dające możliwość rozłożenia dużych pawilonów lub namiotów ogrodowych. Umożliwią one zaproszonym gościom ukrycie się przed nadmierną ilością promieni słonecznych lub niespodziewanym deszczem. W cieniu również o wiele łatwiej zajrzeć do laptopa czy smartphone'a, a tradycyjnie wydrukowane dokumenty nie są zagrożone porwaniem przez wiosenny wiatr dzięki osłonie.

Piękne ogrody, z barwnymi kwiatami, skalniakami i stawem można wynająć specjalnie na daną okoliczność. Warto sprawdzić, czy w okolicy nie ma ciekawego zamku lub zabytkowej twierdzy, która otoczona jest zadbanym ogrodem. Niejednokrotnie efektowne ogrody pozostają w dyspozycji większych restauracji i domów weselnych. Jeżeli jednak posiadamy własny ogród, może warto urządzić przyjęcie właśnie tam? To doskonała okazja to pochwalenia się zdolnością pielęgnacji roślin i wykorzystania znanego nam, pewnego gruntu.

Na obcasach czy w jeansach?

Spotkanie biznesowe w ogrodzie może mieć zarówno charakter formalny jak i mniej oficjalny. Jeżeli zdecydujemy się na przyjęcie formalne takie jak cocktail party lub buffet dinner, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko odpowiednią żywność i napoje, ale także zasady savoir-vivre. Ważny jest również ubiór, który, choć dostosowany do warunków zewnętrznych, nadal powinien być elegancki.

Organizacja garden party to także świetna okazja do biznesowego spotkania na znacznie mniej formalnym gruncie. Wówczas ubiór może być luźniejszy, a serwowane dania głównie w formie przekąsek lub prosto z grilla. Ponieważ tego rodzaju przyjęcia organizowane są na świeżym powietrzu z zasady charakteryzują się większą swobodą. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie zapomnieć o celu takiego spotkania i zachowywać się nieelegancko.

Pamiętajmy, że nawet mniej oficjalny grunt nie daje nam uprawnień do zapomnienia, że spotkanie ma charakter biznesowy. Realizujmy swoje projekty, rozmawiajmy nadal głównie na tematy służbowe i rozkoszujmy się otaczającą nas przyrodą. Nie zakładajmy także, że jeśli na przyjęciu panuje inna atmosfera niż w służbowym biurze, to jesteśmy całkowicie wolni od ryzyka i niebezpieczeństw dla naszej firmy.

Tego rodzaju spotkania mają do siebie to, że znacznie łatwiej rozwiązują nam się języki i możemy poczuć się nazbyt swobodnie. Dlatego, tak jak na każdym spotkaniu służbowym powinniśmy mieć przy sobie wykrywacz podsłuchu, tak i nie powinno go zabraknąć na biznesowym garden party. Konkurencja nigdy nie śpi, nawet podczas spotkań na łonie natury.

Więcej o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy (i nie tylko!), znajdziesz na portalu Porady-detektywistyczne.pl