Na co zwrócić uwagę podczas urządzania mieszkania

Urządzanie mieszkania wbrew pozorom wcale nie jest takie proste. Na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że wiemy doskonale co chcemy kupić i jak je umeblować. Kiedy przychodzi jednak moment samych zakupów zaczynamy się zastanawiać czy aby na pewno nasza wizja jest słuszna.

Przychodzi nam do głowy mnóstwo pytań. Co jeśli wybrana kanapa okaże się za duża do salonu? Czy te meble będą pasowały do koloru ścian? Czy barwa oświetlenia nie jest za jasna? Wtedy tak naprawdę zdajemy sobie sprawę, że urządzanie zajmie nam nieco więcej niż jeden dzień.

Oczywiście są ludzie, którzy nie będą mieli z tym problemu. Wystarczy trochę wyobraźni przestrzennej, nieco wyczucia i po prostu predyspozycje aby bez większej trudności urządzić swój dom. Pozostała jednak część zazwyczaj zleca zaprojektowanie wnętrz firmie albo robi to sama niestety z marnym skutkiem.

Na co tak naprawdę musimy zwrócić uwagę biorąc się za wystrój swoich czterech kątów? Nieprzemijającym trendem w umeblowaniu mieszkania czy domów, są meble i wyroby z drewna. Zawsze więc kiedy wybieramy się do sklepu miejmy ze sobą jakiś odpad z szytych firan, z paneli czy próbkę farb jakie mamy położone na ścianie. Znacznie to ułatwia wybór umeblowania. Mając je przy sobie widzimy od razu czy pasują kolorystycznie do wnętrza czy też nie. Jeśli sami nie jesteśmy tego pewni na pewno z pomocą przyjdzie nam sprzedawca. Wiadomo, że małe kawałki panelu nie oddadzą odcienia całej podłogi, ale już mniej więcej wiemy czego można się spodziewać.

Dobrze jest mieć przy sobie również zdjęcia pomieszczeń wykonane z kliku perspektyw. Pokazując je w sklepie łatwiej będzie dobrać coś ustawnego i odpowiedniego do wielkości pomieszczenia. Jeśli mówimy już o wymiarach to dobrze by było również zmierzyć pokoje. Zdjęcie to jedno, ale wymiary rzeczywiste to inna sprawa. Czasem wydaje się, że mamy dużo miejsca, a potem się okazuje, że nijak nie jesteśmy w stanie odpowiednio ustawić zakupionej kanapy.

Niektóre sklepy oferują darmowe wizualizacje wnętrz jeśli zakupimy u nich produkty. To doskonała alternatywa właśnie dla tych, którzy sami nie wiedzą jak chcą urządzić mieszkanie, a nie mają wystarczających środków na wykonanie projektów w zewnętrznej firmie. Nie są to może tak profesjonalne wizualizacje, ale są w stanie nakreślić nam mniej więcej jak pomieszczenia będą wyglądać.

Wybór dodatków również nie jest łatwą sprawą. Tutaj jednak jest to często kwestia gustu. Jedni lubią obstawić drobiazgami półki, a inni wolą pustą przestrzeń. Chodzi jedynie o to, aby zachować ten sam styl w jakim zaczęliśmy urządzanie. Jeśli mamy nowoczesne wnętrze to nie kupujmy staroci ani innych przedmiotów stylizowanych powiedzmy na czasy ludwikańskie. To po prostu nie będzie się dobrze komponowało ze sobą.

Wybierając oświetlenie również kierujmy się tymi samymi kryteriami. W przypadku światła sprawa jest o tyle utrudniona, że obecnie jesteśmy w stanie wybrać jego barwę. To dość istotne, gdyż ciepłe światło nie koniecznie sprawdzi się w pomieszczeniach gdzie dominuje chłodna kolorystyka i wystrój. Jak widać nawet takie drobiazgi jak barwa światła może mieć znaczenie.

Nie bójmy się zatem pytać fachowców w sklepach, zasięgajmy porad gdyż jeśli sami nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiednich elementów wystroju to bez pomocy z pewnością nie będziemy zadowoleni z końcowego efektu.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.