Pilarka do przydomowego ogrodu

Będąc szczęśliwym posiadaczem domu z dużym sadem, otoczonego żywopłotem czy szpalerem drzew, warto mieć na wyposażeniu swojego ogrodu pilarkę. Trzeba jednak wybrać taką pilarkę, która dostosowana jest do potrzeb indywidualnych, prywatnych użytkowników. Taka pilarka do ogrodu będzie miała ona nieco inną charakterystykę i parametry niż pilarki dla drwali czy stosowane w firmach zajmujących się architekturą zieleni.

Odpowiedni rodzaj pilarki

W sklepach z wyposażeniem ogrodowym można znaleźć zwykle dwa rodzaje pilarek. Są to pilarki elektryczne i spalinowe. Te ostatnie są spotykane najczęściej i mają wiele zalet. Przede wszystkim przy ich używaniu nie jesteśmy zależni od znalezienia dostępu do energii.

Piły spalinowe

Piłę łańcuchową spalinową można zabrać ze sobą wszędzie, także do przydomowego lasu czy sadu, gdzie musimy przyciąć gałęzie, żywopłot czy pociąć drewno na potrzeby palenia w kominku. Mobilność oraz wysoka moc pilarek spalinowych sprawiają, że można je wykorzystać zarówno do zastosowań prywatnych, jak i w firmach zajmujących się kształtowaniem przestrzeni zielonych.

Do prawidłowego działania takie pilarki potrzebują nie tylko paliwa w postaci benzyny wlewanej do silnika pilarki, ale również specjalnego oleju, aby zapewnić urządzeniu odpowiednie smarowanie. Silniki spalinowe są trwałe, wytrzymałe i mocne. Można wybrać pilarkę o średniej mocy, która będzie oszczędna w działaniu i niezawodna. Taka pilarka do ogrodu znajduje się w ofercie firmy Germo. Jedynym minusem pilarek spalinowych jest fakt, że emitują spaliny i wymagają profesjonalnego serwisowania.

Piły elektryczne

Z kolei pilarki elektryczne nie będą zanieczyszczały środowiska, a ich obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy podłączyć narzędzie do źródła energii, aby móc ciąć gałęzie, drewno, czy przycinać żywopłoty i krzewy. Silnik pracuje cicho, nie powoduje drgań, dlatego komfort pracy z pilarką elektryczną jest większy.

Ograniczeniem dla użytkownika w przypadku pił elektrycznych jest długość kabla, w jakie jest zaopatrzona pilarka. Dlatego trudno tu mówić o mobilności urządzenia, choć dla użytkowników prywatnych, którzy chcą korzystać z piły w pobliżu domu, nie będzie to miało większego znaczenia. Chcąc uniezależnić się od kabla urządzenia, można wybrać pilarkę akumulatorową, ale jej waga automatycznie będzie większa z uwagi na obecność baterii. Takie piły wymagają kilkugodzinnego ładowania przed użyciem.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.