Fotowoltaika – co to jest?

W ostatnim czasie coraz większy nacisk jest kładziony na uniezależnienie się od tradycyjnych źródeł energii. Wiąże się to zarówno z kwestiami gospodarczymi, jak i ekologicznymi.

Jednym z rozwiązań jest fotowoltaika, która zamienia energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Dlaczego warto postawić na panele fotowoltaiczne? Jakie mają zalety? Wyjaśniamy w naszym artykule!

  1. Fotowoltaika – co to jest?
  2. Panele fotowoltaiczne – jakie mają zalety?

Fotowoltaika dla firmy i domu staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w naszym kraju.

Fotowoltaika – co to jest?

Fotowoltaika (sprawdź tutaj: https://enzeit.com/) jest technologią, która umożliwia przetwarzanie promieniowania słonecznego na energię elektryczną. System składa się z paneli konwertujących światło słoneczne na prąd stały, falownika albo mikrofalownika (wszystko połączone jest specjalnymi przewodami, zwanymi kablami solarnymi).

W przypadku instalacji właściwie dobranej do zapotrzebowania na energię w Twojej firmie, oszczędności mogą wynieść aż 90% w skali roku! Firma może mieć także pewność, że kolejne podwyżki cen energii sprawią, że opłacalność instalacji wzrośnie, a wydatki na montaż paneli fotowoltaicznych zwrócą się szybciej. Instalacje fotowoltaiczne dla przemysłowych obiektów albo budynków są również rozwiązaniem wybieranym ze względów ekologicznych, na które w ostatnich latach jest kładziony się coraz większy nacisk.

Panele fotowoltaiczne – jakie mają zalety?

Jednym z czynników skłaniających do nabycia rozwiązań fotowoltaicznych jest cena. Odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb zestaw będzie inwestycją i perspektywą na długofalowe korzyści. Trzeba również mieć na uwadze szereg czynników wpływających na koszt założenia instalacji fotowoltaicznej. Ważną rzeczą w kwestii kosztów są ceny za użyte w budowie instalacji komponenty. Oprócz tego instalacje to rozwiązanie zmniejszające wpływ, jaki na nasz budżet będą miały zmiany w cenach za energię.

Panele są przyjazne dla środowiska naturalnego. Nie powodują zanieczyszczeń i nie generują hałasu. Przydomowe instalacje fotowoltaiczne pozwalają uniezależnić się od rosnących cen energii. Mogą również stanowić źródło dodatkowych zysków przy sprzedaży nadwyżki energii do zewnętrznej sieci.

Na sprawność paneli fotowoltaicznych wpływa kilka rzeczy. Są to m.in. warunki atmosferyczne, sposób montażu, producent, czy nawet pora roku. Wydajność paneli fotowoltaicznych jest przez wiele osób mylona ze sprawnością i efektywnością. Sprawność ogniw fotowoltaicznych dotyczy w głównej mierze technicznych parametrów poszczególnych modułów. O wydajności natomiast możemy mówić, biorąc pod uwagę całą instalację.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.