badanie pH gleby

Badanie pH gleby może wydawać się skomplikowane i czasochłonne, ale nie wtedy, gdy dysponujesz najnowszym miernikiem glebowym pH-metrem elektronicznym. Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, jaki jest odczyn gleby w Twoim ogródku, to nie musisz się więcej martwić.

Teraz możesz to zrobić dosłownie w kilka sekund. W końcu bez cienia wątpliwości ustalisz, jakie rośliny możesz sadzić i będą u Ciebie dobrze rosły. pH gleby ustalisz dzięki profesjonalnemu pH-metrowi glebowemu elektronicznemu firmy BIOGRÓD. Co jest w nim wyjątkowego? Oszczędzi on Twój czas, pieniądze i ogródek - koniec z czasochłonnym rozkopywaniem ziemi i ciągłym wymienianiem pasków wskaźnikowych.

Badanie pH gleby z miernikiem glebowym pH-metrem elektronicznym marki BIOGRÓD

Badanie pH gleby, przeprowadzane tradycyjną metodą, jest dość skomplikowane i zajmuje dużo czasu. Aby zebrać próbkę gleby, konieczne było jej rozkopanie, często oznaczające np. niszczenie darni. Z nowym miernikiem glebowym pH-metrem elektronicznym nie jest to już problemem.

Bez pobierania próbki gleby

Aby zbadać pH gleby przy użyciu tego nowoczesnego sprzętu, wystarczy wsunąć w ziemię niewielką sondę. Następnie musisz nacisnąć przycisk ON, a po kilku sekundach już widzisz wynik na elektronicznym wyświetlaczu. Jakby tego było mało, to nowoczesne urządzenie potrafi dowiedzieć się o ziemi w Twoim ogródko o wiele więcej.

Zakres pomiaru - jak odczytać odczyn gleby?

Dzięki miernikowi glebowemu pH-metrowi elektronicznemu marki BIOGRÓD możesz nie tylko sprawdzić pH gleby, ale również wykonać pomiar jej wilgotności, a nawet temperatury. Wystarczy, że z tyłu urządzenia przesuniesz przycisk PH/C, by zobaczyć kolejne parametry.

Miernik glebowy pH-metr elektroniczny kupić możesz pod adresem https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/miernik-ph-metr-glebowy-elektroniczny-id-1190. Jego atrakcyjna cena i wysoka funkcjonalność sprawiły, że zainteresowało się już nim wielu ogrodników - zarówno profesjonalistów, jak i sympatyków-amatorów.

Pomiar pH gleby tym urządzeniem pozwoli Ci określić jej kwasowość w skali od 3,5 do 9,0 pH. Nie musimy pobierać próbek gleby, by dokładnie poznać też jej wilgotność opisywaną w pięciu kategoriach:

  • DRY+ - bardzo sucho;
  • DRY - sucho;
  • NOR - normalnie; 
  • WET - mokro;
  • WET+ - bardzo mokro.

W podobny sposób zmierzyć można również nasłonecznienie gleby przy użyciu tego wyjątkowego produktu. Wyświetlana skala ma 9 stopni: LOW-, LOW, LOW+, NOR-, NOR, NOR+, HGH-, HGH, HGH+. Zakres mierzonej temperatury wynosi z kolei od -9°C do 50 stopni Celsjusza.

Gdzie można stosować miernik pH-metr glebowy elektroniczny?

Ogromną zaletą produktu marki BIOGRÓD jest to, że badanie pH gleby można wykonywać wielokrotnie, bez potrzeby korzystania z pasków wskaźnikowych czy płynu Helliga. Redukuje to dodatkowe koszty, a sam produkt też kupić można w atrakcyjnej cenie, dzięki czemu jest bardzo opłacalną inwestycją.

Pomiar pH gleby miernikiem pH-metrem glebowym elektronicznym wykonywać możesz w wielu miejscach swojego ogrodu. Nasłonecznienie można nim mierzyć na rozsadnikach, a także w inspektach, szklarniach czy kiełkownikach. Bez rozkopywania i niszczenia ziemi sprawdzisz również wszystkie parametry ziemi znajdującej się w Twoich doniczkach - zarówno domowych, jak i stojących na zewnątrz.

Urządzenie zasilane jest baterią 9V, a przy jego zakupie otrzymasz tabelę wyjaśniającą, jakie pH jest optymalne dla poszczególnych roślin. Dzięki tak łatwemu i poręcznemu rozwiązaniu Twój ogród już zawsze będzie wyglądał idealnie, a ty w pełni zapanujesz nad odczynem gleby, dostosowując ją do potrzeb swoich ukochanych roślin.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.