Koniczyna biała: sekrety uprawy i zastosowanie

Koniczyna biała to roślina o znaczeniu ogromnym w dziedzinie rolnictwa i ekologii. Ze swoim charakterystycznym białym kwiatem i łatwą rozpoznawalnością, koniczyna biała od dawna przyciąga uwagę zarówno rolników, jak i ekologów.

Więcej…

Czosnek słoniowy - tajemniczy skarb natury

Czosnek słoniowy to roślina o niezwykłych właściwościach, która od wieków kryje się w cieniu innych popularnych ziół i przypraw. Warto jednak bliżej przyjrzeć się temu tajemniczemu skarbowi natury.

Więcej…

Idealne podłoże do roślin ogrodowych

Podłoże do roślin ogrodowych jest kluczem do sukcesu, kiedy przychodzi do hodowli pięknych kwiatów i zdrowych warzyw. 

Więcej…

Zabiegi pielęgnacyjne dla trawnika w sezonie jesienno-zimowym

Kiedy nadchodzą chłodniejsze miesiące, wielu ogrodników zastanawia się, jak odpowiednio zadbać o swój trawnik w sezonie jesienno-zimowym.

Więcej…

Pokrzywa w ogrodzie

Pokrzywa... pierwsze skojarzenie (nawiązujące do czasów dzieciństwa) nie brzmi zbyt dobrze. Zazwyczaj były to bolesne spotkania, które wiązały się ze szczypiącymi poparzeniami spowodowanymi przez ten pospolity chwast. 

Więcej…

Wyhodowanie owoców w doniczkach czy skrzynkach na balkonie nie jest specjalnie trudne. A jak wielką przyjemność sprawi nam ich zbiór!

Więcej…

Jakie właściwości ma sosna?

Królowa beskidzkich i podhalańskich lasów, a w wielu domach stały bywalec podczas okresu bożonarodzeniowego. Sosna czarna, sosna zwyczajna, a może sosna limba? Która z nich nadaje się na świąteczne drzewko, która pomoże wyleczyć przeziębienie, a z drewna której z nich możemy wykonać okna lub drzwi? Przekonajmy się, jakie właściwości ma sosna.

Więcej…

Rośliny zwisające - od czego zacząć?

Rośliny zwisające można umieścić na półkach, w doniczkach mocowanych na ścianie i wykorzystać do ozdobienia klatki schodowej lub wejścia do domu. Pachnące, kolorowe i bujnie zwieszone pędy roślin stanowią bardzo efektowną dekorację każdego domu. 

Więcej…

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.