Idealne podłoże do roślin ogrodowych

Podłoże do roślin ogrodowych jest kluczem do sukcesu, kiedy przychodzi do hodowli pięknych kwiatów i zdrowych warzyw. 

Więcej…

Zabiegi pielęgnacyjne dla trawnika w sezonie jesienno-zimowym

Kiedy nadchodzą chłodniejsze miesiące, wielu ogrodników zastanawia się, jak odpowiednio zadbać o swój trawnik w sezonie jesienno-zimowym.

Więcej…

Pokrzywa w ogrodzie

Pokrzywa... pierwsze skojarzenie (nawiązujące do czasów dzieciństwa) nie brzmi zbyt dobrze. Zazwyczaj były to bolesne spotkania, które wiązały się ze szczypiącymi poparzeniami spowodowanymi przez ten pospolity chwast. 

Więcej…

Wyhodowanie owoców w doniczkach czy skrzynkach na balkonie nie jest specjalnie trudne. A jak wielką przyjemność sprawi nam ich zbiór!

Więcej…

Jakie właściwości ma sosna?

Królowa beskidzkich i podhalańskich lasów, a w wielu domach stały bywalec podczas okresu bożonarodzeniowego. Sosna czarna, sosna zwyczajna, a może sosna limba? Która z nich nadaje się na świąteczne drzewko, która pomoże wyleczyć przeziębienie, a z drewna której z nich możemy wykonać okna lub drzwi? Przekonajmy się, jakie właściwości ma sosna.

Więcej…

Rośliny zwisające - od czego zacząć?

Rośliny zwisające można umieścić na półkach, w doniczkach mocowanych na ścianie i wykorzystać do ozdobienia klatki schodowej lub wejścia do domu. Pachnące, kolorowe i bujnie zwieszone pędy roślin stanowią bardzo efektowną dekorację każdego domu. 

Więcej…

Super Cropping jako metoda zwiększenia plonów

Podejmując się uprawy roślin, czymś naturalnym wydaje się fakt, że chcemy by cieszyły się one jak najlepszą kondycją. Staramy się zapewnić im odpowiednie warunki do swobodnego wzrostu oraz dostęp do potrzebnych składników odżywczych. Okazuje się jednak, że celowe uszkadzanie roślin może im pomóc w osiągnięciu lepszych plonów! Super Cropping to technika uprawy polegająca na miażdżeniu lub łamaniu łodyg roślin, w efekcie której rośliny lepiej się rozwijają. Na czym dokładnie polega Super Cropping i jak go poprawnie wykonać? Tego dowiecie się z artykułu.

Więcej…

Okrywanie roślin na zimę

Wraz z nastaniem zimy należy upewnić się, że rośliny zimujące w ogrodzie bezpiecznie przetrwają do nadejścia wiosny. Jedną z najważniejszych czynności jest okrywanie roślin na zimę, które ochroni je przed negatywnym wpływem niskich temperatur. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Więcej…

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.