Jakie właściwości ma sosna?

Królowa beskidzkich i podhalańskich lasów, a w wielu domach stały bywalec podczas okresu bożonarodzeniowego. Sosna czarna, sosna zwyczajna, a może sosna limba? Która z nich nadaje się na świąteczne drzewko, która pomoże wyleczyć przeziębienie, a z drewna której z nich możemy wykonać okna lub drzwi? Przekonajmy się, jakie właściwości ma sosna.

Więcej…

Rośliny zwisające - od czego zacząć?

Rośliny zwisające można umieścić na półkach, w doniczkach mocowanych na ścianie i wykorzystać do ozdobienia klatki schodowej lub wejścia do domu. Pachnące, kolorowe i bujnie zwieszone pędy roślin stanowią bardzo efektowną dekorację każdego domu. 

Więcej…

Super Cropping jako metoda zwiększenia plonów

Podejmując się uprawy roślin, czymś naturalnym wydaje się fakt, że chcemy by cieszyły się one jak najlepszą kondycją. Staramy się zapewnić im odpowiednie warunki do swobodnego wzrostu oraz dostęp do potrzebnych składników odżywczych. Okazuje się jednak, że celowe uszkadzanie roślin może im pomóc w osiągnięciu lepszych plonów! Super Cropping to technika uprawy polegająca na miażdżeniu lub łamaniu łodyg roślin, w efekcie której rośliny lepiej się rozwijają. Na czym dokładnie polega Super Cropping i jak go poprawnie wykonać? Tego dowiecie się z artykułu.

Więcej…

Okrywanie roślin na zimę

Wraz z nastaniem zimy należy upewnić się, że rośliny zimujące w ogrodzie bezpiecznie przetrwają do nadejścia wiosny. Jedną z najważniejszych czynności jest okrywanie roślin na zimę, które ochroni je przed negatywnym wpływem niskich temperatur. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Więcej…

Jak dbać o rośliny ogrodowe i balkonowe kwitnące jesienią?

Wrzosy, chryzantemy, begonie i dalie to tylko kilka z wielu gatunków roślin ogrodowych i roślin balkonowych, które kwitną jesienią. Dzięki tym i dziesiątkom innych okazów ogród przybiera różnokolorowe barwy nie tylko za sprawą złocących się na drzewach liści. 

Więcej…

Jak kupić zdrowe rośliny?

Jesień jest okresem kupowania i sadzenia drzew, krzewów owocowych i ozdobnych. Kupując nowe rośliny warto uważniej przyjrzeć się ich systemowi korzeniowemu. Bezwzględnie unikać należy roślin z przesuszonym lub uszkodzonym mechanicznie systemem korzeniowym, a także takich, których korzenie posiadają wyrośla. 

Więcej…

Jakie rośliny do uprawy na balkon?

Osoby, które zamiast ogrodu muszą zadowolić się balkonem, mogą spróbować swoich sił w doniczkowej uprawie różnego typu roślin. Takie zajęcie przyniesie wiele korzyści, które zależeć będą od tego, jakie rośliny zdecydujemy się hodować. Co mamy zatem do wyboru jeśli chodzi o rośliny na balkon? Sprawdźmy.

Więcej…

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.