Siekiera czy łuparka do drewna

Dla miłośników kominków lub potrzebujących drewna opałowego, przygotowanie drewna do spalenia jest stałym elementem sezonu jesienno-zimowego. Warto zatem poznać różne narzędzia, które pomogą nam w efektywnym rąbaniu drewna.

Więcej…

Trampoliny ogrodowe - dlaczego są tak popularne?

Trampoliny ogrodowe są chyba największą atrakcją wszystkich przyjęć, które odbywają się na zewnątrz. Co więcej, korzystają z nich nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. Niezależnie od wieku jest to bardzo zdrowe i sprzyja zachowaniu dobrej ogólnej kondycji całego organizmu.

Więcej…

badanie pH gleby

Badanie pH gleby może wydawać się skomplikowane i czasochłonne, ale nie wtedy, gdy dysponujesz najnowszym miernikiem glebowym pH-metrem elektronicznym. Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, jaki jest odczyn gleby w Twoim ogródku, to nie musisz się więcej martwić.

Więcej…

Rodzaje altan ogrodowych

Altany ogrodowe sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Można w nich biesiadować z rodziną i ze znajomymi, czytać książki, relaksować się na różne sposoby. Wiele jest rodzajów altan do ogrodu, mogą one różnić się między sobą kształtem, zabudową, materiałem, z którego zostały zbudowane. Co warto o nich wiedzieć? Jak wybrać altanę ogrodową?

Więcej…

Gdy zbliża się zima, nagle coraz więcej osób interesuje się też związanymi z nią tematami. Niestety, zwykle nawet kiedy wiemy, że niebawem zaczną się mrozy i opady śniegu, dajemy się im zaskoczyć. Wszak co roku mówi się, że zaskoczyła ona kierowców – ale czy tylko ich? 

Więcej…

Idealne tunele ogrodowe foliowe

Kiedyś nowalijki czy kwiaty uprawiało się w szklarniach. Profesjonalna szklarnia to spora inwestycja, dlatego mogli sobie na nią pozwolić wyłącznie hurtownicy, którzy mieli wielu odbiorców, np. kwiaciarnie lub sklepy w całym województwie. Nic więc dziwnego, że na działkach drobnych detalistów albo amatorów domowych przetworów z własnego ogrodu wyrastały najprzedziwniejsze konstrukcje ze starych okien i folii przemysłowej. 

Więcej…

Szpadel – narzędzie niezastąpione od lat!

Każdy ma w szopie stary szpadel. Nie każdy wie, jak szerokie są zastosowania szpadla ostrego, a także ile można zyskać, wybierając nowoczesny model tego popularnego narzędzia ogrodniczego.

Więcej…

Uprawa warzyw pod osłonami

Jeśli marzysz o własnym, przydomowym warzywniku lub od jakiegoś czasu próbujesz samodzielnie uprawiać warzywa w ogrodzie, na pewno zdajesz sobie sprawę z trudności, jakie przynosi to zadanie. Istnieją jednak proste sposoby, dzięki którym warzywa pojawiają się dużo szybciej, a ich plony są zdrowsze i bardziej obfite. Poznaj zatem metody, umożliwiające spożywanie Twoich ulubionych warzyw nawet do kilku tygodni wcześniej!

Więcej…

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.