Jak prawidłowo pielęgnować różaneczniki w twoim ogrodzie

Różaneczniki to jedne z najbardziej spektakularnych i popularnych krzewów ozdobnych, które mogą zdobić każdy ogród. Aby jednak cieszyć się ich pięknem przez cały sezon, wymagają one odpowiedniej pielęgnacji.

Więcej…

Nawożenie roślin

Zapasy substancji odżywczych w ziemi doniczkowej mogą się szybko wyczerpać. Dlatego rośliny trzeba zasilać odpowiednimi nawozami.

Więcej…

Niedobory mikro i makroelementów

Regularnie nawozisz swoje rośliny i zastanawiasz się, dlaczego nie rosą (lub nawet więdną), a na ich liściach pojawiają się plamy? Przyczyną może być deficyt mikro i makroelementów. Sprawdź, jakich składników może brakować Twoim roślinom i czym objawiają się ich niedobory.

Więcej…

Jak zadbać o zagony truskawek wiosną?

Truskawki, które będą owocowały drugi lub kolejny raz, wymagają odpowiedniego przygotowania wiosną. Oczyszczanie, nawożenie i ściółkowanie to podstawowe czynności do wykonania w marcu lub kwietniu. Sprawdź, jak pielęgnować truskawki, by wczesnym latem cieszyć się obfitym plonem.

Więcej…

Rośliny kwasolubne – jaką ziemię wybrać?

Najbardziej sprzyjające podłoże do rozwoju większości roślin stanowi ziemia o odczynie zbliżonym do obojętnego. Część gatunków wyraźnie upodobała sobie jednak grunt o kwaśnym odczynie pH. Jakie to kwiaty, byliny i drzewa? Co zrobić, jeśli podłoże na działce nie jest odpowiednio kwaśne? Sprawdź, jak sadzić rośliny kwasolubne.

Więcej…

Nawozy wapniowe w rolnictwie

Prawidłowy rozwój roślin uprawnych jest niemożliwy bez zapewnienia im odpowiedniej ilości wapnia. Jakie techniki nawożenia zapewniają jednak optymalną przyswajalność? 

Więcej…

Jak dobrać odpowiednie nawozy wieloskładnikowe?

Rośliny to organizmy samożywne, co oczywiście oznacza, że same dostarczają sobie paliwo do życia i wegetacji. Odbywa się to w procesie fotosyntezy, w której produkują cukry proste. Natomiast inne niezbędne do życia składniki rośliny pobierają z gleby. 

Więcej…

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.