Grzybica w ogrodzie - sekrety skutecznej walki z grzybem

Grzybica w ogrodzie może stanowić poważny problem dla roślin, zarówno tych ozdobnych, jak i uprawnych. Chociaż nie jest to łatwe zadanie, zwalczanie grzybicy w ogrodzie jest możliwe dzięki odpowiednim środkom i strategiom.

Więcej…

Zaraza ziemniaczana

Zaraza ziemniaczana, znana również jako latek ziemniaczany, jest groźną chorobą roślin, która może spowodować znaczne straty w uprawach ziemniaka.

Więcej…

Mączlik szklarniowy - zwalczanie

Mączlik szklarniowy jest jednym z najbardziej uciążliwych szkodników. Przy zastosowaniu odpowiednich środków można jednak skutecznie go zwalczyć.

Więcej…

Największe mity o szczurach

Szczury, zwłaszcza te dziko żyjące, nie mają zbyt dobrej opinii wśród ludzi. Mówi się, że roznoszą choroby, są niebezpieczne i paskudnie pachną. Obwinia się je za wywołanie epidemii dżumy, co nie jest do końca prawdą. Z biegiem lat powstało wiele innych mitów na temat tych gryzoni, które można łatwo obalić. Zapoznaj się z największymi z nich w naszym artykule!

Więcej…

Zwalczanie gryzoni w ogrodzie

Ogród jest dumą i radością każdego ogrodnika, który wkłada w jego utrzymanie dużo czasu i wysiłku więc na pewno każdy będzie chciał mieć ogród wolny od gryzoni. Dla ogrodnika gryzonie to jeden z największych koszmarów. Jedzą plony, zostawiają wszędzie odchody, rozprzestrzeniają choroby i chowają się w najbardziej niepozornych miejscach. 

Więcej…

Muszka owocowa - jak pozbyć się jej z kuchni

Muszka owocowa wygrywa bezapelacyjnie konkurs na najbardziej irytującego szkodnika. Żyje w kuchni, hoduje się na pożywieniu, a kiedy jej spokój zostanie zakłocony, atakuj wielkim rojem. Inwazje muszek owocowych (Drosophila melanogaster) zazwyczaj pokrywają się z dojrzewaniem owoców letnich. Nic lepiej nie przyciąga tłumu muszek owocowych jak miska brzoskwiń czy pomidorów. Skąd więc biorą się muszki owocowe?

Więcej…

Jak radzić sobie z grzybami na roślinach przy pomocą sody oczyszczonej?

Jeśli chodzi o choroby roślin, nie ma bardziej irytujących i frustrujących niż problemy z grzybami. Niezależnie od tego, czy uprawia się mikroliście, rośliny doniczkowe, czy warzywa, grzybowe choroby roślin, takie jak mączniak prawdziwy, mogą całkowicie zniszczyć rośliny.

Więcej…

Kiedy atakuje zaraza ziemniaka?

Udane zbiory ziemniaka zależą od wielu czynników, m.in. wyboru odpowiedniej odmiany sadzonek, właściwego nawożenia i agrotechniki. Jednak cały trud może zniszczyć pojawienie się na polu choroby - zwłaszcza tak groźnej, jak zaraza ziemniaka. Dowiedz się więcej o tej chorobie - jej objawach i sposobach zwalczania!

Więcej…

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.