Wiosna w mieszkaniu - Pierwiosnki

Pierwiosnki to rośliny dobrze znane z ogrodów, jednak istnieją gatunki, które można uprawiać w mieszkaniu. Ogrodnicy hodują je w specjalnych warunkach w szklarniach i sprzedają już zimą. Te rośliny są zwykle stosunkowo tanie, więc prawie każdy może ułożyć z nich kolorową wiosenną kompozycję.

Więcej…

Datura - jak bezpiecznie hodować tą piękną roślinę?

Datura (Datura stramonium) inaczej zwana bieluniem to roślina pochodząca z południowej, środkowej i północnej Ameryki. Datura to duża roślina, zazwyczaj charakteryzująca się szaro-zielonymi, bladymi liśćmi oraz białymi, lejkowatymi kwiatami, które rozkwitają w nocy. 

Więcej…

Uprawa mieczyków w ogrodzie

Mieczyk ogrodowy (łac. Gladiolus hybridus) to roślina cebulowa o tak bujnym i zróżnicowanym kwiatostanie, że warto zdecydować się na jej uprawę mimo dużych wymagań, którym trzeba sprostać.

Więcej…

Ananas jadalny

Ananas jadalny (Ananas comosus) pochodzi z Brazylii, skąd rozprzestrzenił się do strefy tropikalnej całego świata jako roślina użytkowa. Jako ozdobna roślina pokojowa uprawiany jest dosyć rzadko. 

Więcej…

Aglaonema Commutatum

Aglaonema Commutatum to wiecznie zielona roślina pochodzą z tropikalnych wilgotnych lasów Indonezji. W szklarni i w mieszkaniu rozwijaja się dosyć wolno. 

Więcej…

Achimenes

Achimenes to delikatne rośliny, na ogól zielne, pochodzą ze strefy tropikalnej Ameryki Środkowej i Południowej. W Europie Achimenes nie jest rośliną zbyt często uprawianą, gdyż jej okres wegetacji występuje przemiennie z okresem spoczynku bezwzględnego. 

Więcej…

Afelandra stercząca (Aphelandra squarrosa)

Pośród dziesięciu gatunków rodzaju Aphelandra, które można spotkać w lasach tropikalnych środkowej i południowej Ameryki, uprawia się obecnie prawie wyłącznie tylko odmiany gatunku Afelandra stercząca

Więcej…

Anturium Scherzera

Anturium Scherzera pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Uprawia się tam kilka gatunków ze względu na ozdobne liście, albowiem ich kwiaty nie mają wartości zdobniczej. Dwa gatunki Anthurium scherzerianum Anthurium andreanum są uprawiane znacznie częściej. Ich liczne mieszańce wyróżniają się pięknem swoich barwnych kwiatów. Dwa wymienione wyżej gatunki nie krzyżują się z sobą.

Więcej…

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.