Uprawa sukulentów - wprowadzenie

Intrygujące, egzotyczne kształty, piękne kolory i małe wymagania sprawiają, że sukulenty są bardzo popularnymi roślinami pokojowymi. Ich zdolność do przechowywania wody umożliwia im przetrwanie w warunkach o niskiej wilgotności.

Więcej…

Storczyki

Podlewanie i nawożenie storczyków to podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, jeśli chcemy, by nasz dom upiększały obficie i długo kwitnące storczyki. Nawożenie jest konieczne dla prawidłowego wzrostu tej egzotycznej rośliny jak i jej efektownego kwitnienia.

Więcej…

Wiosna w mieszkaniu - Pierwiosnki

Pierwiosnki to rośliny dobrze znane z ogrodów, jednak istnieją gatunki, które można uprawiać w mieszkaniu. Ogrodnicy hodują je w specjalnych warunkach w szklarniach i sprzedają już zimą. Te rośliny są zwykle stosunkowo tanie, więc prawie każdy może ułożyć z nich kolorową wiosenną kompozycję.

Więcej…

Datura - jak bezpiecznie hodować tą piękną roślinę?

Datura (Datura stramonium) inaczej zwana bieluniem to roślina pochodząca z południowej, środkowej i północnej Ameryki. Datura to duża roślina, zazwyczaj charakteryzująca się szaro-zielonymi, bladymi liśćmi oraz białymi, lejkowatymi kwiatami, które rozkwitają w nocy. 

Więcej…

Uprawa mieczyków w ogrodzie

Mieczyk ogrodowy (łac. Gladiolus hybridus) to roślina cebulowa o tak bujnym i zróżnicowanym kwiatostanie, że warto zdecydować się na jej uprawę mimo dużych wymagań, którym trzeba sprostać.

Więcej…

Ananas jadalny

Ananas jadalny (Ananas comosus) pochodzi z Brazylii, skąd rozprzestrzenił się do strefy tropikalnej całego świata jako roślina użytkowa. Jako ozdobna roślina pokojowa uprawiany jest dosyć rzadko. 

Więcej…

Aglaonema Commutatum

Aglaonema Commutatum to wiecznie zielona roślina pochodzą z tropikalnych wilgotnych lasów Indonezji. W szklarni i w mieszkaniu rozwijaja się dosyć wolno. 

Więcej…

Achimenes

Achimenes to delikatne rośliny, na ogól zielne, pochodzą ze strefy tropikalnej Ameryki Środkowej i Południowej. W Europie Achimenes nie jest rośliną zbyt często uprawianą, gdyż jej okres wegetacji występuje przemiennie z okresem spoczynku bezwzględnego. 

Więcej…

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.