Przygotowanie ogrodu na zimę

Czy wiesz, jak właściwie przygotować swój ogród na nadchodzącą zimę? Przygotowanie ogrodu na zimę jest ważnym zadaniem, które pozwoli Twoim roślinom przetrwać trudne warunki atmosferyczne.

Więcej…

Jak zabezpieczać rośliny na zimę?

Opadające z drzew liście i pierwsze jesienne przymrozki to znak, że powinniśmy przygotować nasze ogrodowe rośliny do zbliżających się mrozów.

Więcej…

Uprawa czosnku

Uprawa czosnku jest dość bezproblemowa i dodaje wspaniałych smaków do naszej domowej kuchni. Czosnek do domowej uprawy występuje w szerokiej gamie odmian o subtelnych różnicach w smaku i mocy, co daje znacznie szerszy wybór niż standardowe, kupowane w sklepie ząbki.

Więcej…

Ogródek warzywny w skrzyniach

Niewielki ogródek warzywny w skrzyni, wykonany samodzielnie i odpowiednio pielęgnowany może sprawić latem radość wielu ogrodnikom amatorom. Obfity plon zapewni nam uprawa warzyw na rabacie podwyższonej w odpowiednio przygotowanej do tego celu skrzyni.

Więcej…

Cięcie wiśni i czereśni po zbiorach – jak je wykonać?

Aby drzewka owocowe rosły zdrowo, utrzymywały odpowiedni pokrój korony i obficie owocowały, należy przycinać ich pędy. Zasady i terminy wykonywania takich cięć różnią się jednak w zależności od gatunku roślin owocowych rosnących w naszym ogrodzie. Które drzewka należy zatem przycinać wkrótce po zebraniu owoców? Kiedy i jak najlepiej tego dokonać? Przeczytaj krótki poradnik.

Więcej…

Jak zadbać o ogród na wiosnę?

Już wkrótce koniec zimy, a to oznacza dla wszystkich właścicieli ogrodów konieczność odpowiedniego przygotowania się do nadchodzącej wiosny. Wśród różnych prac są również takie, których nie można przeoczyć, jeśli nasz ogród ma zachwycać w ciepłe, słoneczne dni. 

Więcej…

Wiosenne prace w sadzie i ogrodzie

Wraz ze zmianą pogody zmieniają się również obowiązki jakie musimy spełnić w swoich sadach czy ogrodach. Prace ogrodowe zaczynają się nawet zimą! Na co zwrócić uwagę teraz? 

Więcej…

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.