Jak zabezpieczać rośliny na zimę?

Opadające z drzew liście i pierwsze jesienne przymrozki to znak, że powinniśmy przygotować nasze ogrodowe rośliny do zbliżających się mrozów.

Więcej…

Uprawa czosnku

Uprawa czosnku jest dość bezproblemowa i dodaje wspaniałych smaków do naszej domowej kuchni. Czosnek do domowej uprawy występuje w szerokiej gamie odmian o subtelnych różnicach w smaku i mocy, co daje znacznie szerszy wybór niż standardowe, kupowane w sklepie ząbki.

Więcej…

Ogródek warzywny w skrzyniach

Niewielki ogródek warzywny w skrzyni, wykonany samodzielnie i odpowiednio pielęgnowany może sprawić latem radość wielu ogrodnikom amatorom. Obfity plon zapewni nam uprawa warzyw na rabacie podwyższonej w odpowiednio przygotowanej do tego celu skrzyni.

Więcej…

Cięcie wiśni i czereśni po zbiorach – jak je wykonać?

Aby drzewka owocowe rosły zdrowo, utrzymywały odpowiedni pokrój korony i obficie owocowały, należy przycinać ich pędy. Zasady i terminy wykonywania takich cięć różnią się jednak w zależności od gatunku roślin owocowych rosnących w naszym ogrodzie. Które drzewka należy zatem przycinać wkrótce po zebraniu owoców? Kiedy i jak najlepiej tego dokonać? Przeczytaj krótki poradnik.

Więcej…

Jak zadbać o ogród na wiosnę?

Już wkrótce koniec zimy, a to oznacza dla wszystkich właścicieli ogrodów konieczność odpowiedniego przygotowania się do nadchodzącej wiosny. Wśród różnych prac są również takie, których nie można przeoczyć, jeśli nasz ogród ma zachwycać w ciepłe, słoneczne dni. 

Więcej…

Wiosenne prace w sadzie i ogrodzie

Wraz ze zmianą pogody zmieniają się również obowiązki jakie musimy spełnić w swoich sadach czy ogrodach. Prace ogrodowe zaczynają się nawet zimą! Na co zwrócić uwagę teraz? 

Więcej…

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.