Drabina i akcesoria do drabin

Wydawać by się mogło, że jedyną zaletą drabiny może być to, że pozwala nam dostać się w wyżej położone miejsce. W rzeczywistości drabina może w dużej mierze podnieść komfort naszej pracy i znacznie ją usprawnić. W jaki sposób? Wystarczy wyposażyć ją w akcesoria do drabin.­­

Akcesoria można podzielić na te, które będą potrzebne na zewnątrz i wewnątrz. Do pierwszej grupy zaliczać się będą:

Szpice do drabin – umożliwiają bezpieczną pracę na terenie zielonym, a więc często grząskim i niestabilnym.

Uchwyt dystansowy – wspaniały dodatek dla osób, które borykają się np. z zapchanymi rynnami. Dzięki takiemu uchwytowi z łatwością wyczyścicie trudno dostępne miejsca na dachu ponieważ za jego pomocą drabina nie opiera się o delikatną rynnę, czyli chroni ją przed wszelkimi zarysowaniami.

Pałąk do drabiny dachowej – niezbędny do bezpiecznych prac montażowych i konserwacyjnych na dachu. Dodatkowo, drewniana nakładka pomaga w odpowiednim rozłożeniu ciężaru, tak aby nie uszkodzić dachu.

Oczywiście występuje o wiele więcej dodatków do drabin, my jednak pokazujemy zaledwie te przykładowe, aby uświadomić użytkownika drabiny o możliwości rozbudowania zaplecza prac drabiny. Przejdźmy jednak do drugiej grupy akcesoriów, czyli tej, w której drabina będzie używana wewnątrz, czyli na przykład w domu czy garażu. W grupie tej znajdować się będą między innymi:

Pojemnik na drabiny uniwersalne – dzięki niemu nie musisz za każdym razem, gdy coś potrzebujesz, specjalnie schodzić na dół. Możesz włożyć do niego narzędzia, kubełek z farbą czy spray do szyb. Zdecydowanie najbardziej pożądana rzecz do zwiększenia komfortu pracy na drabinie.

Stopka dwukomponentna – jest to raczej część zamienna, dlatego też należy pamiętać o jej wymianie zawsze, gdy zauważymy, że jest już sfatygowana. Zapewni to bezpieczeństwo pracy na drabinie.

Przedłużacz do podłużnic czy stabilizatora – te akcesoria zapewnią nam bezpieczną pracę na schodach, która jak wiemy często jest ryzykowna.

Obecnie na rynku jest wiele akcesoriów, które umożliwią nam większe możliwości pracy na drabinie. Warto zainwestować w pomocne narzędzia, które często nie służą jedynie jako zbędny gadżet, podnoszący komfort pracy, a wręcz zapewniają większe bezpieczeństwo i chronią przed nieszczęśliwymi wypadkami.­

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.