Odśnieżarka spalinowa - jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

Gdy zbliża się zima, nagle coraz więcej osób interesuje się też związanymi z nią tematami. Niestety, zwykle nawet kiedy wiemy, że niebawem zaczną się mrozy i opady śniegu, dajemy się im zaskoczyć. Wszak co roku mówi się, że zaskoczyła ona kierowców – ale czy tylko ich? 

Jest bardzo wiele osób, które mają własne domy i nie lubią zimy przez konieczność ciągłego, żmudnego odgarniania śniegu. Jest to zajęcie wyjątkowo męczące, ponieważ sporo się przy tym napracujemy, a efektów wkrótce może nie być widać – zwłaszcza gdy pada dużo i gęsto.

Jednak podobnie jak nie ma sensu pieczołowicie grabić liści czy kosić trawy kosą, bo w tej chwili mamy do tego specjalne, zaawansowane i przydatne urządzenia, tak samo nie musimy już odgarniać śniegu łopatą! Każdy przyzna, że jest to zajęcie niewdzięczne i jeśli tylko istnieje możliwość ułatwienia go sobie, to warto się skusić! Stąd rosnące zainteresowanie odśnieżarkami, które obecnie można nabyć.

Jak wybrać najlepszą odśnieżarkę spalinową, by potem nie żałować? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Czym dokładnie są odśnieżarki?

Odśnieżarka spalinowa wygląda trochę jak skrzyżowanie kosiarki z pługiem. Dzięki niej można nie tylko szybko odśnieżyć swoją posesję, ale i całkiem dobrze się w czasie tej czynności bawić. Sprzęty te są wyjątkowo pomocne i można je nabyć w różnych modelach. Dlatego warto dokładnie przyjrzeć się ofercie, zanim wybierze się coś dla siebie – żeby nabyć coś solidnego, co najlepiej się w danym przypadku przyda. Główny podział dzieli odśnieżarki na spalinowe i elektryczne, przy czym wersje spalinowe cechują się zdecydowanie wyższą mocą niż elektryczne. W związku z tym są w stanie w krótszym czasie odśnieżyć ten sam obszar. A przecież we współczesnym świecie bardzo istotny jest czas!

Odśnieżarka spalinowa – ale jaka?

Nie wszystkie odśnieżarki spalinowe są takie same – dlatego mimo wszystko musimy spojrzeć na ich moce. Ważne są także i takie parametry jak szerokość robocza oraz wysokość robocza – w przypadku dużych zasp będzie to miało kolosalne znaczenie. Odśnieżarka spalinowa – podobnie jak kosiarka – pozbywa się usuwanego materiału, wyrzucając go na bok. Dlatego też istotny jest również zasięg wyrzutu śniegu – podawany w metrach. Im wyższe będą wszystkie te parametry, tym lepszy będzie wybrany przez nas model. Dzięki niemu będzie można bowiem szybko i skutecznie odśnieżyć spory obszar – a długi zasięg wyrzutu sprawi, że nie trzeba będzie usuwać go po raz kolejny.

To najważniejsze cechy, jakimi trzeba się kierować, ale oczywiście nie wszystkie. Istotny jest również podział na odśnieżarki spalinowe dwustopniowe i jednostopniowe. Te ostatnie są wyposażone w silnik dwusuwowy. Przeznaczony jest on raczej do odśnieżania posesji, gdzie nie napadało zbyt wiele śniegu. Z kolei odśnieżarki dwustopniowe lepiej sobie radzą nawet z wysokim śniegiem. Z tego względu jest przeznaczona między innymi do użytku na większych działkach, gdzie czasem może napadać go więcej. Radzi sobie nawet na żwirze – a zatem nie trzeba przy jej pomocy odśnieżać jedynie chodników czy trawnika. Będzie przydatna wszędzie!

odsniezarka spalinowa Artykuł powstał przy współpracy z MTDsklep.pl

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.